2023. 04. 20., cs – 11:18

Kirándulás Észak-Olaszországban

Az iskolából 51 diákkal és három tanárral indultunk április 6-án Olaszországba, ahol négy napot töltöttünk el különböző programokkal.
Csütörtökön hajnalban indultunk, majd délután megérkeztünk Veronába. Itt megtekintettük az Arénát, illetve a Júlia szobrát és a szobájába is betekintést tettünk.

Ezek után késő délutánig volt szabadprogramunk, majd elfoglaltuk a szállást szintén Veronában. Másnap reggel indultunk Gardalandba, ahol nagyon jó volt a hangulat.

Itt rengeteg élményt szereztünk. Kora este indultunk vissza a szállásra.
Másnap korán keltünk és mentünk Sirmionéba.

A Garda-tó partján álló Scaliger-kastélyba vettük az irányt. Innen gyönyörű kilátás volt Sirmioné városára és a Garda-tóra. Ezután hazaindultunk és útközben megálltunk fánkozni Trojane városában. Itt a finom fánk mellett élvezhettük a szép kilátást is.
Összességében nekem nagyon tetszett az utazás, bármikor szívesen megismételném.

Aranyos Adél 10.b